http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

20-latek z Kłecka ukradł kobiecie torebkę - zatrzymali go przechodnie

Wyróżniony 20-latek z Kłecka ukradł kobiecie torebkę - zatrzymali go przechodnie

Zarzut kradzieży torebki usłyszał 20-letni mieszkaniec Kłecka. Młody mężczyzna został ujęty przez przypadkowych przechodniów po tym, jak wyrwał torebkę starszej kobiecie. Dochodzeniowcy wyjaśniają teraz szczegóły zdarzenia. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Postawa mężczyzn, którzy ruszyli na pomoc pokrzywdzonej kobiecie zasługuje na duże uznanie i pochwałę.


- W sobotę, 22 lutego 2020 roku wieczorem oficer dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku przez świadków sprawcę kradzieży torebki. Do zdarzenia doszło przy zbiegu ulic Zielony Rynek a Warszawska w Gnieźnie. Mężczyzna został przekazany strażnikom miejskim. Następnie zatrzymanego, 20-letniego mieszkańca Kłecka przejęli przybyli na miejsce policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Jak wynika z ustaleń policji sprawca wyrwał idącej kobiecie torebkę i zaczął uciekać. Zauważyli to przypadkowi przechodnie, którzy natychmiast pobiegli za mężczyzną i go złapali. Odzyskali również skradzione mienie. Poszkodowana złożyła zawiadomienie o kradzieży torebki z zawartością portfela, pieniędzy i dokumentów. Łączne straty wyceniła na ponad 500 złotych. Śledczy już przedstawili 20-latkowi zarzut kradzieży torebki, do którego zatrzymany się przyznał.

Dochodzeniowcy wyjaśniają teraz szczegóły tego zdarzenia. Młodemu mężczyźnie za kradzież może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.