http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pierwsze mandaty za gromadzenie się

Wyróżniony Pierwsze mandaty za gromadzenie się

Dziś w Gnieźnie nałożono pierwsze mandaty za gromadzenie się powyżej dwóch osób. Przypomnijmy, opublikowane we wtorek zmienione rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące stanu epidemii zakazuje od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. m.in. organizowania zgromadzeń, a także przemieszczania się z wyjątkiem np. wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, a także ograniczenia w liczbie podróżujących środkami komunikacji.


W związku z nowymi przepisami, które mają ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa, dodatkowe zadania mają także policjanci. W naszym powiecie kwarantanną objętych jest 225 osób. Mundurowi sprawdzają czy osoby te przestrzegają jej zasad. Od 25 marca br. policjanci sprawdzają również czy mieszkańcy stosują się do nowych wytycznych. Z policyjnych radiowozów kierowane są komunikaty nawołujące do nie gromadzenia się, pozostania w domach dla własnego bezpieczeństwa.

Dzisiaj w południe gnieźnieńscy policjanci najpierw na 3 osoby, które złamały zakaz zgromadzeń nałożyli upomnienie. 40 minut później było już poważniej. Policjanci przerwali spotkanie, które odbywało się na ulicy Wawrzyńca i na 3 osoby nałożyli mandaty w wysokości po 500 zł. Dodatkowo jedna z tych osób została ukarana za spożywanie alkoholu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.