http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Para złodziei paliwa zatrzymana!

Wyróżniony Para złodziei paliwa zatrzymana!

Gnieźnieńscy funkcjonariusze kryminalni przy współpracy z policjantem z komendy w Mogilnie ustalili, a następnie zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże paliwa z miejscowych stacji paliw. Wartość strat wyniosła w sumie prawie 3 tysiące złotych. Para już usłyszała zarzuty. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


- Policjanci z Gniezna w ostatnich dniach lipca tego roku otrzymali informację o kradzieży paliwa na terenie jednej z miejscowych stacji benzynowych. Jak ustalili, sprawcy zatankowali paliwo do forda fokus i beczki o pojemności 200 litrów znajdującej się w bagażniku, po czym uciekli. W ten sposób złodziejski duet ukradł paliwo o wartości 515 złotych - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Gnieźnieńscy policjanci kryminalni wpadli na jego trop na podstawie sukcesywnie zbieranych informacji oraz współpracy z funkcjonariuszem z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

- Stróże prawa w ostatnich dniach zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzewanego o tą kradzież. Jest to 34-letni mieszkaniec Rybnika przebywający czasowo na terenie gminy Żnin i 27-letnia mieszkanka tej gminy. Śledczy podczas wykonywanych czynności ustalili, że ci sami sprawcy dwukrotnie ukradli paliwo na innej gnieźnieńskiej stacji podjeżdżając pojazdem z dwoma beczkami powodując straty w wysokości 1529 złotych i 881 złotych - dodaje rzecznik.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają teraz czy para może mieć związek z innymi kradzieżami na terenie Wielkopolski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.