http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Załoga karetki zatrzymała pijanego kierowcę

Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

Wczoraj wieczorem  kierowca karetki pogotowia zauważył, kierującego pojazdem marki renault megane. Mężczyzna kierował swój pojazd w sposób podejrzany – jechał tzw. „wężykiem”. Zespół karetki pogotowia widząc zagrożenie na drodze, szybko zareagował. Ratownicy zatrzymali pojazd i ujęli kierowcę, który był kompletnie pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.


- Renault, który jechał ulicą Poziomkową w miejscowości Piekary w kierunku Żernik, nie zachowywał się jak inne samochody. Jego kierowca chaotycznie zmieniał pasy, jadąc całą szerokością jezdni. Zauważyła to załoga karetki gnieźnieńskiego pogotowia ratunkowego. Ratownicy zatrzymali dziwnie jadący samochód. Jego kierowca nie był jednak chory. Był kompletnie pijany. Załoga powiadomiła policję. Po chwili na miejscu był już radiowóz. Policjanci drogówki przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie 42-letniego gnieźnianina. Kierowca wydmuchał 3 promile. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Pojazd, którym poruszał się 42-latek został zabezpieczony na parkingu depozytowym. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swój czyn przed sądem.

Zatrzymanemu kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, odpowie także za jazdę bez uprawnień.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.