http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

118 km/h w terenie zabudowanym...

Wyróżniony 118 km/h w terenie zabudowanym...

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista w terenie zabudowanym jechał z prędkością 117 km/h! Zgodnie z przepisami uprawnienie do kierowania pojazdami odzyskają za 3 miesiące.


- Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 11 września około godz. 9.30 na ul. Czarnieckiego w Kłecku. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 24-letnią mieszkankę Gniezna, która w terenie zabudowanym pędziła pojazdem marki Skoda Octavia z prędkością 118 km/h, czyli przekroczyła dozwoloną prędkość o 68 km/h. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Tego samego dnia około godziny 11.00 w miejscowości Polska Wieś stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Passat. 37-letni kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym mając na liczniku 117 km/h. W sobotę, 12 września o godz. 21.20 na ul. Witkowskiej w Gnieźnie 25-letni mieszkaniec Mielżyna jadąc BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

- Wymienionym kierowcom na okres 3 miesięcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo stróże prawa nałożyli na nich 400 złotowe mandaty karne i 10 punktów karnych - dodaje rzecznik.

Policja przypomina, że w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.