http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Szok! Nocna libacja na cmentarzu! Dwaj gnieźnianie zniszczyli nagrobek!

Wyróżniony Szok! Nocna libacja na cmentarzu! Dwaj gnieźnianie zniszczyli nagrobek!

Dzisiejszej nocy gnieźnieńscy policjanci kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 34 i 38 lat, którzy zniszczyli nagrobek na cmentarzu św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego poprzez niszczenie nagrobka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


- Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci kryminalni gnieźnieńskiej komendy pełniący służbę w mieście, w okolicy cmentarza św. Wawrzyńca w Gnieźnie usłyszeli hałas dochodzący od środka nekropolii. Postanowili sprawdzić, co dzieje się. Zauważyli dwóch mężczyzn z psem spożywających alkohol. W pewnym momencie jeden z nich skoczył i uszkodził nagrobek. Mężczyźni, którymi okazali się dwaj gnieźnianie w wieku 34 i 38 zostali zatrzymani na gorącym uczynku - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Jak ustalili stróże prawa mężczyzna przewrócił górną część pomnika na której znajduje się nazwisko osoby zmarłej. Przeprowadzone badanie wykazało, że byli jeden z nich miał 2,5, a drugi 1,7 promila alkoholu. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Teraz za akt wandalizmu polegający na niszczeniu nagrobka może grozić im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.