http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Znicz 2015” podsumowany: 7 kolizji, 5 pijanych

Wyróżniony Fot archiwum policji Fot archiwum policji

Gnieźnieńska policja podsumowała tegoroczną akcję „Znicz”. Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych czuwało kilkanaście policyjnych patroli ruchu drogowego, służb patrolowo-interwencyjnych, kryminalnych, dzielnicowych wspieranych przez patrole straży miejskiej. Drogi dojazdowe do miasta patrolowały także oznakowane radiowozy i samochód z wideorejestratorem.


- Akcja „Znicz” trwała od 30 października do 2 listopada. W tym czasie policjanci kierowali ruchem w okolicy gnieźnieńskich cmentarzy, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo pieszych. W tym roku było spokojnie i bezpiecznie zarówno na cmentarzach, jak i w ich okolicach, a także na drogach dojazdowych. Na terenie powiatu doszło do 7 kolizji drogowych - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Podczas trwania działań w powiecie gnieźnieńskim zatrzymano też pięć osób kierujących samochodem po wypiciu alkoholu. Rekordzista miał w organizmie 2,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a teraz czeka go sprawa karna za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.