http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

23-latka zgwałcona i oślepiona! Dramat na osiedlu Tysiąclecia!

Wyróżniony 23-latka zgwałcona i oślepiona! Dramat na osiedlu Tysiąclecia!

Do tej tragedii doszło w piwnicy jednego z bloków na osiedlu Tysiąclecia w Gnieźnie. Oprawca porwał młodą kobietę, a następnie w brutalny sposób pozbawił ją wzroku, wciskając kciuki w jej oczodoły a następnie ją gwałcił. Do zdarzenia ze znamionami szczególnego okrucieństwa doszło między 27 a 29 października.


Podejrzany 43-letni mieszkaniec gnieźnieńskiego osiedla został zatrzymany a orzeczeniem sądu trafił do aresztu. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów pozbawienia wolności, przetrzymywania oraz pozbawienia wzroku ze szczególnym okrucieństwem, nie przyznaje się jednak do gwałtu.

Mieszkańcy bloku, w którym doszło do tragedii twierdzą, że o niczym nie wiedzieli. Nikt nic nie widział i nie słyszał, a na temat podejrzanego mieszkańcy bloku nie chcą się wypowiadać. Jak się dowiedzieliśmy podejrzany był już wcześniej karany za kradzieże oraz rozbój.

Jednocześnie już wcześniej przetrzymywał - jak mówi prokurator Piotr Gruszka - pokrzywdzoną, tyle, że wówczas trwało to kilka godzin i do niczego nie doszło. - Podejrzany najpierw przetrzymywał i więził poszkodowana w piwnicy, a później w mieszkaniu. Na początku tego zdarzenia ze znamionami szczególnego okrucieństwa i pozbawienia wolności, sprawca pozbawił młodą kobietę wzroku poprzez własnoręczne wciśnięcie gałek ocznych w oczodoły za pomocą kciuków. Niewidzącą już przetrzymywał trzy dni, przy czym zgwałcił ją w drugim dniu uwięzienia. Następnie odprowadził ją pod klatkę schodową jej mieszkanie i tam pozostawił. Przyznał się do zarzucanych mu czynów poza gwałtem, do którego się nie przyznaje. Poszkodowana trafiła do szpitala w Poznaniu, gdzie w obecności psychologa złożyła zeznania - powiedział nam Piotr Gruszka, prokurator rejonowy w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.