http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zabezpieczono 22 nielegalne automaty do gry

Wyróżniony Zabezpieczono 22 nielegalne automaty do gry

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Poznaniu przeprowadzili na terenie Gniezna działania pod kątem ujawnienia nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zabezpieczono łącznie 22 urządzenia o wartości 270 tysięcy złotych oraz pieniądze w kwocie 7.500 złotych. Ich właściciele poniosą konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego. Dalsze dochodzenie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Poznaniu.


- We wtorek wieczorem, specjalna grupy złożona z funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Poznaniu oraz Wydziału Prewencji gnieźnieńskiej policji skontrolowała lokale usytuowane na terenie Gniezna, w których mogły być urządzane nielegalne gry na automatach. Jak się okazało, podejrzenia mundurowych okazały się uzasadnione. W trakcie przeprowadzonej akcji zabezpieczono łącznie 22 sztuki nielegalnych automatów do gier hazardowych o szacunkowej wartości 270 tysięcy złotych oraz pieniądze w kwocie 7.500 złotych. Żadne z urządzeń nie miało wymaganego prawem poświadczenia rejestracji - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Powyższe przypadki stanowiły naruszenie przepisów ustawy o grach hazardowych. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, które prowadzi Urząd Celny w Poznaniu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.