http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ukradła dokumenty, wpadła dzięki monitoringowi

63-letnia mieszkanka Gniezna w jednym ze sklepów wykorzystała nieuwagę innego klienta, która po zrobieniu zakupów odłożył etui z dokumentami na ladę i ukradła je. Udawała nawet, że razem z pokrzywdzonym szuka zaginionego przedmiotu. Dzięki zapisowi z monitoringu policjanci ustalili sprawczynię i odzyskali portfel oraz wszystkie dokumenty.


- Kilka dni temu mieszkaniec Gniezna powiadomił policjantów o kradzieży etui, w którym miał schowane dowód osobisty, prawo jazdy, umowy kupna – sprzedaży, odcinek od OC i świadectwo kwalifikacji. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Witkowskiej w Gnieźnie - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego dzięki zamontowanemu w sklepie monitoringowi ustalili sprawczynię kradzieży. Kobieta była stałą klientką sklepu. - Wykorzystała nieuwagę pokrzywdzonego, który położył etui z dokumentami na ladzie sklepowej. Sprawczyni błyskawicznie zakryła je swoją reklamówką. Na pytanie mężczyzny, czy nie widziała jego dokumentów wspólnie z nim zaczęła ich szukać. Stróże prawa ustalili adres sprawczyni, którą okazała się 63-latka i udali się do miejsca jej zamieszkania. Kobieta oddała skradziony portfel - dodaje rzecznik.

63-letnia gnieźnianka usłyszała zarzut kradzieży dowodu osobistego i ukrycia innych dokumentów, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Kobieta nie była wcześniej notowana przez policję.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.