http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nocna akcja policji na Wiadukcie Solidarności! Mężczyzna uratowany!

Wyróżniony Nocna akcja policji na Wiadukcie Solidarności! Mężczyzna uratowany!

Po raz kolejny mundurowi z Gniezna uratowali ludzkie życie. Błyskawiczna reakcja na zgłoszenie i profesjonalna pomoc pomogła uniknąć tragedii. Mężczyzna, który chciał rzucić się na jezdnię z wiaduktu, dzięki skutecznej interwencji policyjnego patrolu, dzisiaj jest już bezpieczny.


Dramatyczne chwile rozegrały się po północy z piątku na sobotę. - Zaniepokojeni przechodnie powiadomili dyżurnego gnieźnieńskiej policji, że na Wiadukcie Solidarności nad jezdnią Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego stoi człowiek ryzykując skokiem. Mundurowi na miejscu pojawili się błyskawicznie i natychmiast ruszyli na ratunek. Mężczyzna stał za barierkami ochronnymi. Stróże prawa musieli działać szybko, ale ostrożnie - relacjonuje st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Gdy desperat zauważył funkcjonariuszy, trzymając się jedną ręką barierki zagroził, że jeżeli się zbliżą skoczy w dół. Na szczęście udało się z nim nawiązać rozmowę. - Dzięki opanowaniu i doświadczeniu sierż. Tomasza Sobeckiego i st. sierż. Macieja Miczyńskiego udało się zażegnać zbliżającą się tragedię. W pewnej chwili udało się odwrócić uwagę mężczyzny. Wówczas chwycili go za ubranie, wciągnęli na chodnik mostu i przetransportowali w bezpieczne miejsce - mówi rzecznik. - Cała akcja trwała nie dłużej, niż pięć minut - dodaje.

Jak ustalono przyczyną dramatycznej decyzji były problemy osobiste. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.