http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

56-letni pedofil zatrzymany!

Wyróżniony 56-letni pedofil zatrzymany!

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 56-latka, któremu prokurator zarzuca popełnienie przestępstw o charakterze pedofilskim. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Gniezna dopuścił się takich czynów również kilkanaście lat temu. Sąd tymczasowo aresztował już mężczyznę na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa z udziałem małoletnich poniżej lat 15 grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


- Prokuratura i policja pracowały nad tą sprawą po zawiadomieniu złożonym przez opiekuna kilkuletniego dziecka. W ten sposób śledczy zostali zaalarmowani o tym, że na terenie Gniezna dziecko poniżej 15 roku życia (dla dobra pokrzywdzonego dziecka nie ujawniamy dokładnego wieku) mogło być wykorzystywane seksualnie przez starszego mężczyznę - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 56-letniemu gnieźnianinowi zarzutów dotyczących przestępstw o charakterze pedofilskim. Dotyczyły nie tylko czynów, których sprawca dopuścił się w ostatnim czasie, ale także kilkanaście lat temu.

W ostatnim czasie gnieźnieński sąd zastosował areszt tymczasowy wobec podejrzanego. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne czyny. Prowadzone w tej sprawie śledztwo wykazało, że powrócił do procederu niedługo po opuszczeniu Zakładu Karnego.

W przeszłości przestępstwa na tle seksualnym na szkodę małoletnich ulegały przedawnieniu. Znowelizowany kodeks karny zniósł ten okres. Obecnie są one ścigane bez względu na upływ czasu od faktycznego zaistnienia zdarzenia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.