http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Oszust „na policjanta” wyłudził kilkanaście tysięcy złotych!

Wyróżniony Oszust „na policjanta” wyłudził kilkanaście tysięcy złotych!

Oszuści „na wnuczka” i „na policjanta” wciąż oszukują starszych mieszkańców całej Polski, a wczoraj udało im się wyłudzić kilkanaście tysięcy złotych od 78-letniej mieszkanki Gniezna. - Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny, a nawet policjantów. Dzwoniący mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach – apeluje policja.


- Do 78-letniej gnieźnianki zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza policji - podał nawet zmyślone nazwisko i swój numer służbowy. Poinformował seniorkę, ze prowadzona jest operacja przeciwko oszustom i że należy przekazać pieniądze temu, kto się po nie zgłosi. Niestety kobieta dała się nabrać i przekazała kilkanaście tysięcy złotych nieznanemu mężczyźnie – mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Gnieźnieńscy policjanci przestrzegają mieszkańców Pierwszej Stolicy przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. - Pomimo licznych kampanii reklamowych policjanci co jakiś czas są informowani o kolejnych pokrzywdzonych. Kiedy starsza osoba odbiera telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. „wnuczka”, często przekazuje przestępcom oszczędności całego życia – podkreśla rzecznik policji.

A. Osińska dodaje, że policjanci nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania, czy domu. Muszą też okazać legitymację służbową, która jest wielkości dowodu osobistego, tyle, że odwrócona poziomo. Jest na niej duży napis POLICJA, określenie województwa, z jakiego jest policjant, jego czarno – białe zdjęcie, sześciocyfrowy numer identyfikacyjny, imię i nazwisko oraz data ważności. - Poza tym obecność każdego policjanta w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego, dzwoniąc pod 997 – jest to numer alarmowy i nie trzeba nawet mieć pieniędzy na koncie, jeżeli mamy telefon „na kartę” - zaznacza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.