http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policja zatrzymała złodziei gier multimedialnych

Wyróżniony Policja zatrzymała złodziei gier multimedialnych

Gnieźnieńscy policjanci z Zespołu do spraw Wykroczeń ustalili czterech sprawców kradzieży gier multimedialnych. Okazali się nimi dwaj 19-latkowie, 16- i 23-latek. Gnieźnianie na przełomie września i października tego roku ukradli pięć gier w jednym z salonów prasowych o łącznej wartości prawie 800 złotych.


Policjanci wyjaśniający sprawy kradzieży 5 gier XBOX i PS3 w jednym z salonów prasowych ustalili dane sprawców, którymi okazali się gnieźnianie w wieku od 16 do 23 roku życia. - W rozwikłaniu sprawy pomógł monitoring wizyjny z miejsca zdarzenia. Sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży. Działali w pojedynczo, a w jednym przypadku w duecie. Trzech z nich niebawem za popełnione wykroczenia odpowie przed Sądem Rejonowym. Grozi im do 5 tysięcy złotych grzywny. 16-latek za popełniony czyn karalny odpowie przed Sądem Rodzinnym - wyjaśnia st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Żaden z mężczyzn nie posiadał w swoim mieszkaniu konsoli. Zapytani o to co zrobili z grami, wszyscy odpowiedzieli, że spieniężyli.

Sprawcy byli wcześniej notowani przez policję za podobne czyny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.