http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gospodarstwo w płomieniach! Policjant uratował życie ludzi i zwierząt!

Wyróżniony Gospodarstwo w płomieniach! Policjant uratował życie ludzi i zwierząt!

Gnieźnieński policjant Wydziału Kryminalnego w czasie wolnym od służby uratował około 50 zwierząt z pożaru, do którego doszło najprawdopodobniej na skutek zwarcia instalacji elektrycznej na terenie jednej z posesji w Mnichowie koło Gniezna. Nie zważając na niebezpieczeństwo przedostał się przez ogrodzenie, a następnie otworzył bramę zagrody w której znajdowały się alpaki.  Skutki pożaru mogły być jednak znacznie poważniejsze, gdyby nie szybka reakcja policjanta. W pobliżu zagrody dla zwierząt znajdował się dom mieszkalny zamieszkiwany przez rodzinę z małymi dziećmi.


- Wczoraj w Mnichowie w gminie Gniezno, policjant Wydziału Kryminalnego przebywał czasie wolnym od służby w swoim domu. Była godzina 21.00, gdy zauważył kłęby dymu i ognia wydobywające się ze znajdującej się nieopodal posesji sąsiada. Słychać było przeraźliwe odgłosy różnych zwierząt. Funkcjonariusz pomyślał, że poważne niebezpieczeństwo zagraża mieszkającej tam z małymi dziećmi rodzinie. Polecił żonie wezwać straż pożarną, a sam ruszył na pomoc - relacjonuje st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Funkcjonariusz natychmiast przedostał się przez ogrodzenie, otworzył bramę zagrody uwalniając około 50 sztuk zwierząt. Na miejscu po kilku minutach pojawili się strażacy z Gniezna, Mnichowa, Czerniejewa i Łubowa. Pożar udało się ugasić. Niestety dwóch sztuk zwierząt hodowlanych nie udało się uratować.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.