http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Usiłowali wyłudzić 50 tysięcy kredytu!

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednym z miejscowych banków próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych. Za to przestępstwo może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.


- Do zatrzymania 29-letniego mieszkańca Gniezna doszło wczoraj w jednej z miejscowych placówek bankowych. 33-letni mieszkaniec Trzemeszna widząc, że jego kolega został zatrzymany przez funkcjonariuszy sam zgłosił się na policję. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że dwóch mieszkańców powiatu może próbować wyłudzić kredyt gotówkowy. Te przypuszczenia potwierdziły się - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Jak się okazało, wspólnie zaplanowali, iż na podstawie fałszywego oświadczenia o miejscu zatrudnienia i zarobkach jednego z nich, podejmą z banku 50 tysięcy złotych, rzekomo na remont mieszkania. Po zatrzymaniu 29- i 33-latek usłyszeli zarzut usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jednego z banków. Sprawcy złożyli obszerne wyjaśnienia. Konsekwencją tego czynu może być kara nawet 8 lat więzienia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.