http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kto dewastuje Park Kościuszki?

Wyróżniony Kto dewastuje Park Kościuszki?

Straż Miejska w Gnieźnie zapowiedziała, że będzie bezlitosna, jeśli chodzi o wybryki chuligańskie i wykroczenia porządkowe na terenach rekreacyjnych naszego miasta. Niemalże codzienne służby w parkach, przy skwerach, czy nad jeziorami ujawniały sprawców wykroczeń porządkowych w zakresie zaśmiecania niedopałkami, butelkami czy puszkami po napojach alkoholowych oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.


W samym tylko lipcu i z początkiem sierpnia 2017 roku funkcjonariusze podejmowali kilkadziesiąt interwencji własnych, ze zgłoszeń obywateli, a także po obserwacji operatorów monitoringu. Ukarano mandatami 29 sprawców za zaśmiecanie i spożywanie alkoholu tylko w tych wymienionych miejscach, skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu wobec tych, którzy odmawiali przyjęcia mandatów. Strażnicy proszą mieszkańców naszego miasta o jeszcze więcej zgłoszeń, o natychmiastowe powiadamianie telefoniczne pod nr tel. 604 512 000 lub 997, za każdym razem gwarantują anonimowość.

Jednocześnie Strażnicy Miejscy zwracają się z apelem do naszych mieszkańców o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy niszczenia roślinności w Parku Kościuszki w nocy 12 lipca 2017 roku, około godziny 00:40. Młody mężczyzna, z wyglądu około 20 lat, ubrany w bluzę z literą "M" najpierw kopał w rośliny, a potem wyrwał przymocowany przewód nawadniający, uszkadzając świeżo posadzoną zieleń. Grozi mu mandat karny do 500 złotych, kara grzywny nawet do 1000 złotych lub kara nagany. W tym wypadku kamery monitoringu parku zarejestrowały dewastatora.

Monitoring jest pomocny w takich działaniach, tak jak chociażby 17 lipca 2017 roku, kiedy to operator zarejestrował spożywanie alkoholu, oddawanie potrzeby fizjologicznej i zaśmiecanie butelkami przez siedemnastolatka na Dolinie Pojednania. Czasem pomoc mieszkańców jest jednak niezbędna.

2 komentarzy

  • Zamiejscowa
    Zamiejscowa czwartek, 10, sierpień 2017 07:55 Link do komentarza Raportuj

    Popieram przedmówczynię. Nie jestem z Gniezna ale takie zachowanie to bicie leżącego. a co do twarzy sprawcy, moim zdaniem zdjecie powinno być umieszczone na widoku.

  • gnieźnianka
    gnieźnianka środa, 09, sierpień 2017 11:03 Link do komentarza Raportuj

    Dlaczego zakrywacie oczy. Powinna być widoczna cała twarz, skoro Pan taki odważny to niech całe Gniezno wie kim jest.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.