http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rower odzyskany po... roku

Wyróżniony Rower odzyskany po... roku

Gnieźnieńscy policjanci zabezpieczyli rower, który po prawie roku od kradzieży na terenie jednego z parkingów rozpoznał prawowity właściciel. Jednoślad w najbliższym czasie zostanie zwrócony. Czynności w tej sprawie trwają.


Do zdarzenia doszło we wrześniu 2016 roku. Mieszkaniec Gniezna zaparkował swój rower bez żadnego zabezpieczenia na klatce schodowej w budynku w którym mieszka. Następnego dnia okazało się, że jednoślad został skradziony. Pokrzywdzony wycenił swoje straty na 1 000 złotych.

- Co ciekawe, 13 sierpnia prawowity właściciel rozpoznał swój rower na parkingu jednego z marketów przy ul. Roosevelta w Gnieźnie. Powiadomieni o sprawie stróże prawa zabezpieczyli rower, wylegitymowali również zaskoczonego całą sytuacją, aktualnego posiadacza, którym okazał się 21-letni gnieźnianin. Mężczyzna powiedział, że niecały rok temu kupił ramę, a koła dokupił w sklepie. Czynności w tej sprawie trwają - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W tym przypadku odzyskano skradziony rower, jednak jest to przestroga dla mieszkańców miasta, aby bardziej uważali na swoje mienie. Należy pamiętać, że w wielu przypadkach przestępcy wykorzystują nadarzającą się okazję widząc niezabezpieczony rower, otwarte drzwi, wartościowe przedmioty pozostawione w widocznym miejscu w samochodzie lub otwartą torebkę. Często sami możemy wyeliminować ryzyko utraty mienia, bardziej o nie dbając, zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.