http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

37-latka ujęła pijanego 54-letniego mieszkańca gminy Łubowo! Miał ponad 4 promile!

Wyróżniony 37-latka ujęła pijanego 54-letniego mieszkańca gminy Łubowo! Miał ponad 4 promile!

Postawą godną naśladowania wykazała się 37-letnia mieszkanka Pobiedzisk, która w Dziekanowicach ujęła nietrzeźwego kierowcę a następnie powiadomiła policjantów. Kierujący samochodem marki Suzuki miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.


- 2 września około o godz. 2.50 oficer dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty w Dziekanowicach przez 37-letnią mieszkankę Pobiedzisk. Po przybyciu na miejsce policjantów z Czerniejewa, zgłaszająca poinformowała ich, że była świadkiem jak kierujący samochodem marki Suzuki jechał całą szerokością drogi. 37-latka postanowiła jechać za nim. Gdy zatrzymał swój samochód kobieta poinformowała o swoich podejrzeniach policję - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Już na pierwszy rzut oka widać było, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone przez przybyłych funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 54-letni mieszkaniec gminy Łubowo miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy został przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Gnieźnieńska policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy 37-letniej mieszkanki Pobiedzisk. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.