http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

W Rogowie „Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

Wyróżniony W Rogowie „Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

Janowieccy policjanci prowadzili działania w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w gminie Rogowo. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem dzieci udających się na zajęcia oraz podczas drogi powrotnej. Nie zabrakło również spotkań z najmłodszymi w szkołach i pogadanek na temat bezpieczeństwa.


- W minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim pojawili się w rejonie wszystkich szkół i przedszkoli zlokalizowanych na terenie gminy Rogowo. W towarzystwie Polfika – maskotki kujawsko – pomorskich policjantów czuwali nad bezpieczeństwem dzieci zmierzających na zajęcia do placówek edukacyjnych, pomagali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznie przejść przez jezdnię - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Mundurowi przeprowadzili również szereg pogadanek, podczas których przybliżali podstawowe przepisy ruchu drogowego, udzielali instruktażu jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Wymienili jakie zasady dotyczą pieszych, rowerzystów oraz małych pasażerów. Dzielnicowi omówili jakie zagrożenia można napotkać w drodze do szkoły, a także podczas podróżny autobusem. Dzieci zdobytą wiedzę przećwiczyły wspólnie z Polfinkiem w praktyce.

Maluchom Polfinek bardzo się podobał. Dzieci chętnie przybijały „piątki” i pozowały z maskotką do zdjęć.

- Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka i nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży - dodaje rzecznik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.