http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Nocny pościg za złodziejami elektronarzędzi

Wyróżniony Nocny pościg za złodziejami elektronarzędzi

Policjanci prewencji i kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali dwóch 20-latków: mieszkańca Strzelna i powiatu puckiego. Mężczyźni podejrzani są o kradzież z elektronarzędzi. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości budowlanych o wartości około 10 tysięcy złotych. Teraz rabusiom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


W sobotę w nocy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez zgłaszającego młodego mężczyzny, który miał ukraść elektronarzędzia budowlane z należącego do niego zaparkowanego na ul. Witkowskiej w Gnieźnie samochodu marki VW Crafter.

- Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowani zostali policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego i kryminalnego, którzy ustalili przebieg zdarzenia i rysopis drugiego sprawcy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że właściciciel auta, mieszkaniec województwa lubelskiego przed godziną 2.00 wyszedł na chwilę z budynku w którym przebywał i udał się w kierunku volkswagena. Gdy podchodził do auta zauważył dwóch mężczyzn, którzy ze skrzyni ładunkowej ukradli elektronarzędzia. Sprawcy na jego widok zaczęli uciekać. Mężczyzna ruszył w pościg ujmując jednego z nich. Po wylegitymowaniu złodziejem okazał się 20-letni mieszkaniec Strzelna - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Po chwili stróże prawa ruszyli w teren. Podczas jego przeczesywania ujawnili część skradzionego sprzętu w postaci wkrętarek, kluczy udarowych i ładowarki o wartości 5 000 złotych. Niedługo potem w zaroślach odnaleźli drugiego sprawcę, 20-letniego mieszkańca powiatu puckiego. Odnaleziono pozostałe skradzione elektronarzędzia.

Właściciel oszacował łączne straty na około 10 tysięcy złotych. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani już usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.