http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

22-latek z Rogowa złapany z narkotykami

Wyróżniony 22-latek z Rogowa złapany z narkotykami

Grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3, grozi 22-latkowi z gminy Rogowo, który posiadał zabronione substancje i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza policji. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.  


Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, 23 września. Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową żnińskiej komendy uzyskali informację, że 22-letni mieszkaniec gminy Rogowo poruszający się samochodem marki Volkswagen będzie posiadał niedozwolone substancje. Mundurowi postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia.

- Podejrzany pojazd zauważyli na jednej z ulic Rogowa. Kierował nim młody mężczyzna. Policjanci polecili mu przejść do radiowozu i wydać środki, których posiadanie jest zabronione. 22-latek twierdził, że nic takiego nie posiada. Podczas przeszukania stał się nerwowy i odmówił wykonywania dalszych poleceń. Próbował przerwać wykonywane przez policjanta czynności i oddalić się z miejsca kontroli. Gdy mundurowy mu to uniemożliwił, złapał go za kurtkę i zaczął szarpać. Rogowianin został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu. Siedząc na tylnej jego kanapie usiłował wyrzucić woreczek strunowy z bryłką koloru brunatnego wyglądem przypominającą haszysz oraz mniejsze woreczki strunowe z białymi bryłkami wyglądem przypinającymi kryształ. 22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - mówi mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez rogowianina doprowadziło do ujawnienia niewielkiej ilości suszu roślinnego.

W niedzielę, 24 września mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji.

Następnego dnia spotkał się z prokuratorem, który zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Teraz czeka go proces w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.   

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.