http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Policja kontra piesi: 53 ukaranych mandatami

Piesi coraz częściej padają ofiarami wypadków. W dniach 23 i 24 października przeprowadzono kolejną edycję policyjnej akcji NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach.


- W trakcie dwóch dni działań policjanci na terenie powiatu gnieźnieńskiego wylegitymowali 154 osoby, skontrolowali 95 pojazdów, ujawnili 141 wykroczeń. Policjanci zastosowali 12 pouczeń, zatrzymali 1 prawo jazdy, 6 dowodów rejestracyjnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W trakcie działań policjanci zaobserwowali, iż dominują niebezpieczne zachowania wśród pieszych wobec pozostałych uczestników ruchu. Przejawia się to szczególnie w formie przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych, za to wykroczenie mandatem ukarane zostały 53 osoby.

Z kolei do najczęstszych naruszeń wśród rowerzystów należała jazda rowerem wzdłuż po chodniku.

- Kierowcy pojazdów też nie pozostają bezkarni, 14 osób otrzymało mandat za nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych czy rowerzystów - dodaj rzecznik.

Zadowalającym faktem jest, że w przypadku praw jazdy, mundurowi nie odnotowali przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę za kierownicą czy na drodze. Swoim nieodpowiednim zachowaniem i nie przestrzeganiem przepisów stwarzamy zagrożenie dla pozostałych uczestników. W takich sytuacjach czas reakcji i drogi hamowania jest znacznie krótszy, nie ryzykujmy utratą zdrowia lub życia!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.