http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Fałszywy wnuczek trzykrotnie próbował wyłudzić pieniądze!

Wyróżniony Fałszywy wnuczek trzykrotnie próbował wyłudzić pieniądze!

Gnieźnieńscy policjanci wczoraj odnotowali 3 zgłoszenia usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka”. Na szczęście żadna z osób (w jednym przypadku dzięki kasjerce banku), do której dzwonili oszuści nie nabrały się na przedstawioną im wersje wydarzeń i nie przekazały pieniędzy.


- Wczoraj gnieźnieńscy funkcjonariusze otrzymali informację od mężczyzny, który powiedział, że w godzinach popołudniowych rozmawiał telefonicznie z mężczyzną podającym się za jego wnuczka, który wraz ze swoją matką (a córką zgłaszającego) miał mieć wypadek drogowy, jest na komendzie i potrzebuje 50 tysięcy złotych na załatwienie sprawy. Początkowo pokrzywdzony uwierzył w opowieść o wypadku i udał się banku. Podejrzeń nabrała jednak kasjerka i to dzięki niej nie doszło do przestępstwa - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci otrzymali jeszcze dwa inne telefony od seniorów, którzy na szczęście nie dali się zwieść i nie przekazali pieniędzy oszustom.

Sposób działania sprawców w każdym przypadku był bardzo podobny. Mężczyzna lub kobieta dzwoniąc, podszywali się pod członka rodziny i przekazując informację o zdarzeniu losowym prosili o wsparcie finansowe.
 
Policja apeluje o rozwagę!
- Sprawdźcie czy faktycznie członek rodziny miał wypadek lub inne zdarzenie i potrzebuje pomocy. Nie bójcie się powiedzieć rozmówcy, aby zadzwonił za chwilę, gdyż musicie potwierdzić informację którą wam przekazał. Informujmy o tego rodzaju sytuacjach swoich bliskich zwłaszcza osoby starsze i przestrzegajmy, aby nie dały się zwieść i nie padły ofiarą oszustów - dodaje rzecznik.

1 komentarz

  • Egon
    Egon czwartek, 26, październik 2017 19:15 Link do komentarza Raportuj

    UWAGA - Przychodzą i sprzedają dywany - na siłę wchodzą do mieszkania seniorów

    - okradają ich lub wyłudzają pieniądze na naiwność

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.