http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Mieszkaniec gminy Gniezno z 37 zarzutami za oszustwa internetowe

Wyróżniony Mieszkaniec gminy Gniezno z 37 zarzutami za oszustwa internetowe

Gnieźnieńscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zakończyli postępowanie przygotowawcze w sprawie oszusta internetowego oferującego na portalu ogłoszeniowym telefony komórkowe. Mieszkaniec gminy Gniezno usłyszał 37 zarzutów. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.


- Gnieźnieńscy policjanci Wydziału do walki z przestępczością Gospodarczą otrzymywali sygnały o oszuście internetowym z powiatu gnieźnieńskiego oferującym do sprzedaży telefony komórkowe. Jak ustalili na portalach ogłoszeniowych pojawiały się oferty sprzedaży telefonów komórkowych w atrakcyjnych cenach. Zainteresowane osoby przesyłały pieniądze na wskazane konto jednak telefonów nigdy nie otrzymały - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W trakcie prowadzonej sprawy kryminalni wytypowali sprawcę oszustw. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Gniezno.

Jak ustalili policjanci w latach 2012 - 2013 mężczyzna oszukał w ten sposób 37 osób z terenu całej Polski, których łączne straty wynoszą około 30 tysięcy złotych. Początkowo ukrywał się przed organami ścigania.

- W dniu 30 października 2017 roku przestępca usłyszał 37 zarzutów dotyczących niewywiązywania się z transakcji sprzedaży telefonów komórkowych za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności - dodaje rzecznik.
Ostatnio zmienianyczwartek, 02 listopad 2017 14:41

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.