http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

29-latek z gminy Łubowo zatrzymany o świcie! Był poszukiwany 2 listami gończymi!

Wyróżniony Fot. www.gniezno.policja.gov.pl Fot. www.gniezno.policja.gov.pl

Gnieźnieńscy policjanci z Zespołu Poszukiwań zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu na terenie Gniezna. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Zatrzymany, zgodnie z dyspozycją sądu trafi niebawem do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.


Do zatrzymania doszło dzisiaj, 21 listopada. 29-letni mieszkaniec gminy Łubowo poszukiwany był od czerwca 2016 roku. Listy gończe wydał za nim Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu- gwałt oraz inną czynność seksualną.

Wizja spędzenia czasu „za kratkami” spowodowała, że 29-latek ukrywał się przed organami ścigania aż do dzisiaj, kiedy to policjanci z Zespołu Poszukiwań gnieźnieńskiej komendy wpadli na jego trop. Okazało się, że mężczyzna ukrywa się w jednym z mieszkań na terenie Gniezna.

- Funkcjonariusze musieli uzbroić się w cierpliwość, by w końcu zatrzymać poszukiwanego. 29-latek bowiem nie utrzymywał kontaktu z rodziną, przemieszczał się tylko w godzinach nocnych i wynajmował pokój pod innym nazwiskiem. Gdy we wczesnych godzinach rannych zobaczył policjantów nie krył zdziwienia - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Zatrzymany niebawem zostanie przewieziony do aresztu śledczego, w którym będzie odbywał karę 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności - dodaje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.