http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

71-latek z gminy Łubowo wyrzucił śmieci do lasu razem ze swoimi dokumentami

Wyróżniony 71-latek z gminy Łubowo wyrzucił śmieci do lasu razem ze swoimi dokumentami

Mieszkaniec Łubowa zaalarmował policję, że w okolicy Lednogóry ktoś wyrzucił śmieci. Funkcjonariusze pojechali do lasku i w ciągu kilku minut namierzyli sprawcę, który do odpadów wrzucił również swoje dokumenty. 71-latek został ukarany mandatem karnym.


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 listopada w godzinach południowych. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Łubowo o nielegalnym wysypisku śmieci znajdującym się w lasku przy drodze wojewódzkiej w miejscowości Lednogóra. Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Czerniejewie, którzy potwierdzili zgłoszenie ujawniając porozrzucane odpady.

- Wśród śmieci mundurowi zauważyli dokumenty z danymi osobowymi mieszkańca gminy Łubowo. Mundurowi pojechali pod adres widniejący na dokumencie. Okazało się, że mieszka tam 71-latek. Mężczyzna przyznał się do wykroczenia. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego tak postąpił. Otrzymał mandat. Policjanci zobowiązali go także do uprzątnięcia zanieczyszczeń pozostawionych w lasku - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.