http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Nielegalny tytoń znaleziono w Rogowie!

Wyróżniony Nielegalny tytoń znaleziono w Rogowie!

Krajankę tytoniową oraz wytworzone z niej papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli żnińscy kryminalni w mieszkaniu należącym do 60-letniej mieszkanki gminy Rogowo. Za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


- Żnińscy kryminalni w toku prowadzonych czynności ustalił, że mieszkanka gminy Rogowo posiada w swoim mieszkaniu nielegalny tytoń, z którego wytwarza papierosy, a następnie wprowadza je do obrotu - mówi mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Mundurowi postanowił zweryfikować tą informację. W czwartek, 30 listopada udali się do lokalu zajmowanego przez kobietę. W chwili wejścia do pomieszczenia, rogowianka wspólnie z 64-letnią sąsiadką zajmowały się wytwarzaniem papierosów z krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej przy użyciu ręcznych maszynek.

- Mundurowi w wyniku przeszukania, znaleźli około 6 kg krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy, 2120 sztuk papierosów wytworzonych z krajanki i ułożonych w 6 kartonach po gilzach, maszynki do produkcji papierosów oraz torby z pustymi paczkami po papierosach. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar i przedmioty służące do jego wytwarzania. Z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego Skarb państwa poniósł straty na kwotę około 4 500 złotych - dodaje rzecznik,

Zabezpieczone przedmioty razem ze zgromadzonym materiałem dowodowym przekazano do Urzędu Celnego, który przeprowadzi dalsze czynności w tej sprawie.Za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna,  kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.