http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

45-latka z Trzemeszna miała 2,6 promila alkoholu i kierowała autem!

Wyróżniony 45-latka z Trzemeszna miała 2,6 promila alkoholu i kierowała autem!

2,6 promila alkoholu w organizmie miała 45-letnia mieszkanka gminy Trzemeszno kierująca nissanem. Kobieta zatrzymana została dzięki czujności innego kierowcy, który udaremnił jej dalszą jazdę. Wkrótce 45-latkę czeka odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat.


- W sobotę, 2 grudnia około godz. 17.30 policjanci z gnieźnieńskiej drogówki udali się do miejscowości Rudki w gminie Trzemeszno, gdzie miało dojść do ujęcia nietrzeźwej kierującej. Na miejscu okazało się, że mieszkaniec Gniezna ujął kierującą nissanem mikra. Jak powiedział zgłaszający przybyłym na miesce funkcjonariuszom, kobieta jechała zygzakiem od miejscowości Lulkowo w kierunku Rudek - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kierującą okazała się 45-letnia mieszkanka gminy Trzemeszno. Sprawę wyjaśniło badaniem alkomatem z wynikiem 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 45-latce prawo jazdy. Kobieta już wkrótce stanie przed gnieźnieńskim sądem, który zdecyduje o wymiarze kary.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.