http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strażacy–ochotnicy otrzymali nowy sprzęt!

Wyróżniony Strażacy–ochotnicy otrzymali nowy sprzęt!

Swój świąteczny prezent odebrali dziś także strażacy-ochotnicy, dla których zakupiony nowy sprzęt ratowniczy. To forma podziękowania za trud poniesiony w czasie nawałnicy, która przeszła nad naszym terenem w sierpniu. Takie wsparcie niewątpliwie wzmocni wyposażenie niezawodowych jednostek pożarniczych nie tylko pod względem sprzętowym.


W siedzibie gnieźnieńskiej straży pożarnej miało dzisiaj miejsce przekazanie pilarek do drewna, które zostały zakupione ze środków budżetu powiatowego. Sprzęt przekazano przedstawicielom OSP z terenu gnieźnieńskiego, którzy uczestniczyli w akcjach ratowniczych podczas sierpniowej nawałnicy. – To jest 17 sztuk pilarek, które trafią do 15 ochotniczych straży pożarnych w naszym powiecie w formie podziękowania za udział w tych działaniach, które dotyczyły usuwania skutków nawałnicy, która przeszła nad naszym obszarem 11 sierpnia 2017 roku – mówi kpt. Łukasz Michalak, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. – Podczas tych akcji, myśmy najczęściej odbierali wówczas zgłoszenia, które dotyczyły powalonych drzew i w związku z tym doposażenie tych jednostek w taki sprzęt  sprawi, że będą one jeszcze bardziej mogły działać w takich akcjach dużo lepiej niż do tej pory – tłumaczy Ł. Michalak.

Pilarki trafiły do następujących jednostek OSP: Czerniejewo, Dębnica, Goczałkowo - Gurówek, Karniszewo, Kiszkowo, Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Mielżyn, Strzyżewo Smykowe, Trzemeszno, Trzuskołoń, Wiekowo, Witkowo, Zdziechowa. – Te pilarki podczas podobnych akcji bardzo się przydają, bo to jest sprzęt niezawodny, który w momencie, kiedy szybko trzeba zadziałać powoduje, że jesteśmy w stanie nieść pomoc na czas – zauważa Grzegorz Barański, prezes OSP w Witkowie. – Dzięki temu możemy być tak mobilni, jak chce tego nasze społeczeństwo, bo do tej pory korzystaliśmy ze sprzętu o niższych parametrach niż ten, który dzisiaj otrzymaliśmy – dodaje G. Barański.  

- Ochotnicze straże pożarne niezwykle bardzo sprawnie działają w powiecie gnieźnieńskim, nas jest około 1500 ochotników i 42 jednostki. Są one dozbrajane technicznie przez samorządy i często brakuje tego sprzętu, bo ten sprzęt się przy akcjach zużywa – mówi Jacek Kowalski, prezes zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Gnieźnie, a także radny powiatowy oraz były starosta i prezydent. – Ten sprzęt bardzo się zniszczył podczas tego huraganu i stąd właśnie była nasza prośba do Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego o wydzielenie środków finansowych na zakup sprzętu, który w razie czego będzie pomagał społeczeństwo w ratowaniu życia i mienia – podkreśla J. Kowalski.

Szacunek i podziw dla strażaków ochotników, to rzecz oczywista, gdyż wykonują oni swoją służbę społecznie. – Ja zawsze miałam wielkie uznanie dla ich służby, którą przecież wykonują poza swoim zawodem i jeszcze poświęcają swój wolny czas – przypomina Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Nie raz już dziękowałam za ich dzielną postawę w czasie nawałnicy, która przecież zaskoczyła nas wszystkich, a strażacy naprawdę wtedy stanęli na wysokości zadania. Ja tutaj chyle czoło przed zarządem powiatowym OSP za dobrą organizację zakupu tego sprzętu, bo została wynegocjowana naprawdę dobra cena, a dzięki temu mogliśmy zakupić o jedną pilarkę więcej – podsumowuje B. Tarczyńska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.