http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ilu pijanych kierowców zatrzymała policja?

Wyróżniony Ilu pijanych kierowców zatrzymała policja?

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili na drogach powiatu gnieźnieńskiego akcję pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Głównym jej celem było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania miały również za zadanie ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych. Mundurowi, podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość prawie 400 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.


Podczas działań, które odbyły się w poniedziałek, 5 lutego policjanci przebadali prawie 400 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi. - Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policja apeluje również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. - Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym policję. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić! - dodaje rzecznik.

Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!

Akcja „Alkohol i Narkotyki” to jedna z wielu inicjatyw policjantów drogówki, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.