Logo
Wydrukuj tę stronę

Mieszkańcy Rogowa wpadli z narkotykami

Zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii usłyszało w piątek dwóch mieszkańców gminy Rogowo, u których policjanci znaleźli środki odurzające. Zabezpieczone substancje trafiły do badań laboratoryjnych. Podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w piątek, 9 lutego na terenie gminy Rogowo. Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Żninie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim  ustalili, że 25-cio i 28-latek posiadają narkotyki.
 
- Aby zweryfikować swoje przypuszczenia mundurowi udali się do mieszkania 28-letniego rogowianina, gdzie w rezultacie przeprowadzonego przeszukania znaleźli susz roślinny. Następnie udali się do lokalu zajmowanego przez 25-latka. Mężczyzna wezwany do wydania środków, których posiadanie jest zabronione, dobrowolnie wydał reklamówkę z suszem roślinnym. Podczas przeszukania policjanci znaleźli susz roślinny dodatkowo w łazience pod pralką oraz w skrzynce narzędziowej. Ponadto w kurtce podejrzanego mundurowi ujawnili zawiniątko z substancją koloru brązowego. Zabezpieczyli ponadto młynek, wagę elektroniczną oraz foliowe woreczki - mówi mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Sprawdzenie na testerze narkotykowym wykazało, że susz roślinny to marihuana, natomiast brązowa substancja to haszysz. Zabezpieczone środki trafiły do badań laboratoryjnych. Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających jeszcze tego samego dnia. O ich losie zadecyduje sąd. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Informacjelokalne.pl