Logo
Wydrukuj tę stronę

„Wyp....ć z Polski, Polska jest dla Polaków”. Marokańczycy zaatakowani w Gnieźnie!

Wyróżniony „Wyp....ć z Polski, Polska jest dla Polaków”. Marokańczycy zaatakowani w Gnieźnie!

Gnieźnieńscy policjanci w wyniku podjętej interwencji zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu wiatrówki grozili obywatelom Maroka. Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Gnieźnieńscy policjanci są stanowczy w przypadku tego rodzaju przestępstw. Obaj zatrzymani w związku z podejrzeniem przestępstwa z nienawiści, trafili do policyjnego aresztu.


- Do zatrzymania doszło w wyniku szybkiej i skutecznej interwencji gnieźnieńskich policjantów, którzy wczoraj po godzinie 19.00 na terenie jednego z lokali w centrum miasta zatrzymali napastników. Jeden ze sprawców kierując wiatrówkę w stronę obywateli Maroka krzyczał między innymi, że mają, cytuję "wyp....ć z Polski, Polska jest dla Polaków" - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Zatrzymani to mieszkańcy Pierwszej Stolicy Polski w wieku 33 i 37 lat. Wcześniej byli notowani przez policję. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Stróże prawa zabezpieczyli również wiatrówkę, którą jeden ze sprawców groził pokrzywdzonym.

- Mężczyźni podejrzewani o znieważenie na tle narodowościowym w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za czyn, którego się dopuścili może grozić im teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w tym celu został między innymi zabezpieczony monitoring lokalu, w którym doszło do przestępstwa - dodaje rzecznik.

Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Gnieźnieńscy policjanci są stanowczy w przypadku takich przestępstw.
Informacjelokalne.pl