Logo
Wydrukuj tę stronę

Apele Straży Miejskiej nie docierają do wszystkich

Wyróżniony Apele Straży Miejskiej nie docierają do wszystkich

Straż Miejska w Gnieźnie codziennie przyjmuje po kilka zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta w sprawie zadymiania okolicy z podejrzeniem spalania niedozwolonych odpadów. Patrole przemieszczają się z jednego końca miasta na drugi, przeprowadzając interwencje w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych czy firmach.


W całym 2017r. strażnicy interweniowali w prawie 500 przypadkach podejrzenia spalania śmieci. Ukarano 55 sprawców mandatami na sumę 10.500zł, a 4 sprawy skierowano do sądu z wnioskiem o ukaranie. Wobec 25 sprawców, których nie zatrzymano na gorącym uczynku, zastosowano pouczenia, ujawniono w kotłowniach odpady przygotowane do wrzucenia do pieca.

Od początku 2018 r. funkcjonariusze interweniowali już 100 razy, aż 15 sprawców zostało ukaranych mandatami w różnej wysokości, w zależności od zagrożenia, jakie powodowali swym niedozwolonym zachowaniem. Ukarani zostali m.in.: mieszkaniec ul. Kostrzyńskiej - mandat 200 zł; mieszkaniec ul. Żabiej - mandat 100zł; mieszkanka ul. Grunwaldzkiej – mandat 50 zł; mieszkaniec ul. Ziemowita – mandat 100zł;  mieszkaniec ul. Fabrycznej – mandat 300zł. Straż Miejska intensywnie kontroluje także firmy działające na terenie Gniezna. W ostatnim czasie funkcjonariusze wystawili 3 mandaty w wysokości 500 zł, także za spalanie niedozwolonych odpadów. Otrzymali je właściciel firmy z ul. Wawrzyńca, właścicielka firmy z ul. Słonecznej a także przedsiębiorca z ul. Reymonta.  Wobec 3 sprawców zastosowano pouczenie informując o zasadach gospodarowania odpadów, a wobec 1 mieszkańca z ul. Roosevelta skierowano do Policji zawiadomienie  o popełnieniu przestępstwa z art. 225 kk za odmowę wpuszczenia Strażników Miejskich na kontrolę.

Straż Miejska apeluje o rozsądek i przestrzeganie prawa. Nie trujmy siebie i innych! Art. 191 ustawy o odpadach przewiduje mandat karny do 500zł, natomiast jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu-karę aresztu albo grzywnę do 5 tys.zł.
Informacjelokalne.pl