http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Było „na wnuczka”, „na policjanta” teraz jest „na funkcjonariusza CBA”

Wyróżniony Było „na wnuczka”, „na policjanta” teraz jest „na funkcjonariusza CBA”

Oszuści mają nową metodę wyłudzania pieniędzy od starszych ludzi. Seniorzy już nie dają się nabrać na fałszywego wnuczka, więc teraz oszuści podają się za oficera CBA. Wczoraj próbowali oszukać seniorkę w Gnieźnie.


Gnieźnieńscy policjanci alarmują, że na naszym terenie znów grasują oszuści. Kiedyś podawali się za wnuczków, daleką rodzinę, policjantów, a teraz za oficerów CBA. - Wczoraj mieliśmy jedno takie zgłoszenie. Na szczęście, na razie była to nieudana próba oszustwa, ale chcemy ostrzec wszystkich mieszkańców, że taka grupa za jakiś czas znów może pojawić się w Gnieźnie - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Oszust dzwoni i przedstawia się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mówi, że ktoś podrobił dowód osobisty seniora/seniorki i teraz w miejscowym banku będzie na niego próbował wyłudzić pieniądze. Z uwagi na to, że pieniądze w banku nie są bezpieczne może przekonywać starsze osoby, że on przejmie je w depozyt, który będzie całkowicie bezpieczny.

- Apelujemy, aby ostrzec starsze osoby w rodzinie przed oszustami - prosi rzecznik policji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.