http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mróz zabił dwie osoby!

Wyróżniony Mróz zabił dwie osoby!

Są dwie kolejne ofiary mrozów na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Zwłoki dwóch mężczyzn odnaleziono wczoraj na terenie Gniezna i Czerniejewa. Obaj zmarli z powodu wychłodzenia, a ich zwłoki znajdowały się na terenie pustostanów.


Mrozy dopiero nadeszły, a już mamy ich ofiary. Pierwszego mężczyznę odnaleziono w niedzielne popołudnie na terenie kompleksu pałacowego w Czerniejewie, a drugiego wieczorem w opuszczonych pomieszczeniach po klubie sportowym Stella Gniezno przy ulicy Konopnickiej. – Jednoznacznych przyczyn śmierci obu tych mężczyzn jeszcze nie znamy. Zwłoki zostały zabezpieczone i w dniu jutrzejszym najprawdopodobniej będę przeprowadzane sekcje zwłok – mówi Małgorzata Rezulak-Kustosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, która prowadzi już odrębne postępowania w obu tych sprawach.

– Najpierw ujawniono zwłoki 60-letniego mężczyzny w jednym z opuszczonych budynków przy pałacu w Czerniejewie. Ustalono, że jest to osoba bezdomna, posiadająca rodzinę, która zaniepokojona jego losem w dniu wczorajszym zaczęła się interesować, gdzie on może przebywać i na takiej zasadzie te jego zwłoki zostały odnalezione i ujawnione – tłumaczy M. Rezulak-Kustosz.  

Podobnie wyglądało to w drugim przypadku. – W niedzielę, ale już w godzinach wieczornych odnaleziono także zwłoki 44-letniego mężczyzny na terenie Gniezna, który naużywał alkoholu i przebywał w  różnych pustostanach, a ostatnio właśnie w miejscu, w którym go odnaleziono – dodaje prokurator.

Miejsca, w których przebywają osoby bezdomne na bieżąco monitoruje Straż Miejska, który odwiedza regularnie pustostany. – Po święcie zmarłych, dwa razy w tygodniu jeździmy z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie i namawiamy te osoby, które nie chcą skorzystać z różnych domowisk, typu schroniska czy też innego typu miejsca pobytu tymczasowego – mówi Tomasz Francuszkiewicz, komendant Straży Miejskiej w Gnieźnie.

- Do tej pory zidentyfikowaliśmy 36 osób na terenie Gniezna i 5 osób udało się nam przekonać, one trafiły do schroniska dla bezdomnych, 5 osób przebywa w szpitalu, bo zostały zabrane z tych miejsc w stanie już takim, który wymagał opieki medycznej. Aktualnie mamy 6 osób, które przebywają w tym budynku dawnego hotelu przy klubie sportowym Mieszko Gniezno, 5 osób przebywa w pustostanie przy ulicy Wodnej i 15 osób przebywa  rotacyjnie w różnych miejscach, np. są to klatki schodowe na osiedli Jagiellońskim czy Orła Białego, albo wieżowce przy ulicy Sobieralskiego i Dworzec PKP – dodaje T. Francuszkiewicz.

Dziś, w czasie naszego reporterskiego dyżuru byliśmy świadkami takiej interwencji, podczas której, mimo mrozów, funkcjonariuszom nie udało się namówić przebywającego przy ulicy Wodnej mężczyzny, by zgodził się na przewiezienie w inne miejsce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.