Logo
Wydrukuj tę stronę

Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia

Wyróżniony Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia

Mężczyzna odpowiedzialny za potrącenie pieszego, do którego doszło wczoraj w Gnieźnie odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany trafił do szpitala. Nad sprawą pracują policjanci, którzy znaleźli i zabezpieczyli pojazd, który najprawdopodobniej brał udział w zdarzeniu. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy potrącenia.


- Do potrącenia pieszego na przejściu doszło 27 lutego około godz. 15.00 na ul. Witkowskiej w Gnieźnie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji nieznany na chwilę obecną kierujący samochodem marki Peugeot, jadąc od strony ul. Witkowskiej w kierunku ul. 17 Dywizji Piechoty potrącił przechodzącego na oznakowanym przejściu dla pieszych 63-letniego gnieźnianina. Po zdarzeniu kierujący nie zatrzymując się oddalił się nie udzielając potrąconemu mężczyźnie pomocy - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Pieszy z licznymi złamaniami został karetką pogotowia ratunkowego przetransportowany do szpitala w Gnieźnie.

Policjanci wydziału ruchu drogowego i prewencji, którzy przybyli na miejsce potrącenia ustalili markę i kolor samochodu którym kierował sprawca. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli do badań przez biegłego z zakresu wypadków drogowych porzucony Peugeot. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy potrącenia.
Informacjelokalne.pl