Logo
Wydrukuj tę stronę

Włamali się do automatu z zabawkami. Grozi im do 10 lat więzienia

Wyróżniony Włamali się do automatu z zabawkami. Grozi im do 10 lat więzienia

Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się nieletnimi ustalili sprawców włamania do automatu z zabawkami dla dzieci. Złodzieje ukradli pieniądze i zabawki. W ustaleniu tożsamości sprawców pomógł monitoring. Dwaj bracia usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


- Do kradzieży automatu vendingowego doszło pod koniec 2017 roku na terenie jednego z gnieźnieńskich marketów. Sprawcy wynieśli urządzenie z terenu marketu, a następnie włamali się do niego kradnąc pieniądze i zabawki. Zabezpieczono monitoring sklepowy na którym widać było 4 młodych mężczyzn, z których dwóch ze schodów ruchomych zepchnęło automat. Wartość strat oszacowano na 2020 złotych. Na ślad sprawców natrafili policjanci zajmujący się nieletnimi, którzy ustalili tożsamość wszystkich uczestników - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Zebrany przez policję materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie w ostatnich dniach zarzutu kradzieży z włamaniem dwóm braciom w wieku 26 i 21 lat.

Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
Informacjelokalne.pl