http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policyjna akcja „Pasy”: 97 kontroli, 77 wykroczeń

Wyróżniony Policyjna akcja „Pasy”: 97 kontroli, 77 wykroczeń

Wczoraj na terenie naszego powiatu jak i całego województwa prowadzone były działania pod nazwą „Pasy”. W ramach akcji mundurowi przeprowadzali kontrole drogowe, podczas których zwracali uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania zasad bezpiecznego przewożenia dzieci.


- Tego typu wzmożone działania policyjne mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Podczas działań skontrolowano 97 pojazdów, ujawniono 77 różnych wykroczeń drogowych, w tym 57 dotyczących obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i 3 przez dorosłych pasażerów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.