http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Proboszcz z Jarząbkowa na „podwójnym gazie”!

Wyróżniony Proboszcz z Jarząbkowa na „podwójnym gazie”!

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy proboszcz parafii pw. św. Marcina w Jarząbkowie (gmina Niechanowo) został w niedzielę zatrzymany przez funkcjonariuszy policji do kontroli drogowej. Kierujący osobówką ksiądz miał blisko 1,4 promila - tak wykazało badanie alkomatem.


- Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego uniemożliwili kierującemu pod wpływem alkoholu dalszą jazdę. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 marca około południa w miejscowości Jelitowo. Policjanci zatrzymali kierującego Hondą do kontroli, wyczuli alkohol, po czym przeprowadzone zostało badanie trzeźwości. Potwierdziło to przypuszczenia policjantów, że kierujący mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 1.4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedziała nam asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kiedy zapytaliśmy wprost czy zatrzymany nietrzeźwy był proboszczem z Jarząbkowa, rzecznik policji nie zaprzeczyła, powołując się jednak na przepisy oświadczyła: – Policja nie może potwierdzać takich danych.

Niestety wszystko wskazuje na to, że zatrzymany, któremu zabrano prawo jazdy w trybie natychmiastowym, a który dopuścił się kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, to ksiądz, który udawał się do pobliskiego Domu Seniora. - Auto zabezpieczyła wskazana przez niego osoba. Dodam tylko, że zatrzymanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności – dodała A. Osińska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.