http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dwóch mężczyzn zatrzymanych za włamania do 10 altan

Wyróżniony Dwóch mężczyzn zatrzymanych za włamania do 10 altan

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował trzymiesięczny areszt dla 34-latka, wobec 52-letniego kompana mężczyzny prokuratura zastosowała policyjny dozór. Zatrzymani podejrzani są o szereg kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogrodów działkowych w Gnieźnie.


- 22 marca funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 52 lat podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do altan położonych na ogródkach działkowych Winiary i przy ul. Biskupińskiej w Gnieźnie. Podczas prowadzonych czynności sprawcy przyznali się do popełnienia 10 przestępstw. Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, narzędzia artykuły AGD itp. Z zebranego materiału procesowego wynika, że do przestępstw doszło w marcu br. Część skradzionego mienia odzyskano. Sprawa jest rozwojowa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji i zastosował wobec 34-latka trzymiesięczny areszt, wobec drugiego z podejrzanych prokuratura zastosowała policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policja apeluje do właścicieli oraz użytkowników domków letniskowych i altan o prawidłowe ich zabezpieczanie. Od kilku dni można obserwować miłośników ogrodnictwa pracujących na swoich działkach. Porządki, sadzenie roślin oraz rekreacja potrafią pochłonąć działkowców bez reszty.

- Musimy jednak pamiętać, aby opuszczając działkę dokładnie zamknąć swoje altany i domki letniskowe. Pozostawienie uchylonego okna, cennych przedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu, czy też prowizoryczne zamknięcie drzwi znacząco ułatwiają "pracę" włamywaczom. Często narażając właścicieli na duże straty finansowe. Warto też zastanowić się nad zastosowaniem solidnych zamków w drzwiach, sama kłódka nie zagwarantuje bezpieczeństwa - dodaje rzecznik.

Apelujemy do wszystkich działkowiczów o zwracanie uwagi na osoby obce, które podejrzanie się zachowują na terenie działek i informowanie o tym Policji na numer 997 lub 112.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.