http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policyjna Wielkanoc podsumowana: 12 kolizji, 2 nietrzeźwych kierowców

Wyróżniony Policyjna Wielkanoc podsumowana: 12 kolizji, 2 nietrzeźwych kierowców

Podobnie jak w minionym roku gnieźnieńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. Okres wielkanocny to czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Dla funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy. Od piątku do poniedziałku nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, doszło za to do 12 kolizji drogowych. Zatrzymano też 2 kierowców po użyciu alkoholu.


Gnieźnieńscy policjanci podsumowali święta wielkanocne. Od piątku, 30 marca do poniedziałku, 2 kwietnia nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze odnotowali za to 12 kolizji drogowych. Na drogach Gniezna ruch odbywał się płynnie. Szczególną uwagę policjanci zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości, sposób przewożenia dzieci oraz, czy kierujący i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

- W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu blisko 2 kierowców po użyciu alkoholu. Jeden z nich, 41-letni mieszkaniec gminy Witkowo kierujący motorowerem zatrzymany został przez funkcjonariuszy drogówki do kontroli drogowej w Małachowie Szemborowice. Przeprowadzone badanie wykazało 0,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi, 32-letni mieszkaniec Czerniejewa kierujący motorowerem został zatrzymany na ul. Polnej w Czerniejewie. Przeprowadzone badanie wykazało 0,2 promila alkoholu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.