http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Bezpieczny Przejazd Kolejowy” - siedemnastu kierowców naruszyło przepisy

Wyróżniony Fot. archiwum KWP Poznań Fot. archiwum KWP Poznań

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz Straż Ochrony Kolei prowadzili wczoraj na terenie miasta i powiatu gnieźnieńskiego działania „Bezpieczny Przejazd Kolejowy”. Akcja polegała na kontroli zachowań kierowców na przejazdach kolejowo – drogowych.


Zdarzenia drogowe powstające na przejazdach kolejowych najczęściej są tragiczne w skutkach, ich uczestnicy tracą zdrowie, a nawet życie. Stąd też wspólne działania policjantów z gnieźnieńskiej drogówki ze Strażą Ochrony Kolei. - Wczoraj przy przejazdach kolejowych można było spotkać patroli, a funkcjonariusze zwracali szczególna uwagę na prawidłowe zachowania kierujących, edukowali z zakresu zagrożeń płynących z wykroczeń popełnianych na przejazdach i apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach strzeżonych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Podczas wczorajszych działań ujawniono 17 kierujących, którzy naruszyli przepisy przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym w rejonach przejazdów kolejowych.

Gnieźnieńska drogówka przypomina – pociąg nie zatrzyma się natychmiast w chwili pojawienia się na torowisku zagrożenia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.