Logo
Wydrukuj tę stronę

„Łowcy głów” z Gniezna w akcji! Poszukiwane małżeństwo zatrzymane!

Wyróżniony „Łowcy głów” z Gniezna w akcji! Poszukiwane małżeństwo zatrzymane!

Policyjni „łowcy głów” z Gniezna wspólnie z funkcjonariuszami z grupy realizacyjnej zatrzymali 39-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym, wystawionym przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie oraz jego 37-letnią żonę poszukiwaną w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Z posiadanej wiedzy wynikało, że 39-latek może być niebezpieczny i posiadać broń. Para prawdopodobnie, chcąc uniknąć zasądzonej kary, nie stawiła się do aresztu i od kilku miesięcy unikała kontaktu z mundurowymi.


- Policjanci kryminalni z Gniezna ustalili miejsce ukrywania się przestępcy poszukiwanego od kilku miesięcy listem gończym, wystawionym przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna, który miał przebywać w wynajmowanym mieszkaniu może być niebezpieczny i posiadać broń. „Łowcy głów” wspólnie z funkcjonariuszami z grupy realizacyjnej przygotowali plan zatrzymania 39-letniego gnieźnianina - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie nakazem doprowadzenia była również 37-letnia żona poszukiwanego. Wczoraj w trakcie akcji przeprowadzonej przez tzw. gnieźnieńskich „łowców głów” wspólnie z policjantami z grupy realizacyjnej para nie stawiała oporu, została obezwładniona, a następnie zatrzymana.

W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilka atrap broni. Teraz zatrzymani trafili do zakładów karnych w celu odbycia kary: 39-latek 2 lat i 3 miesięcy za przestępstwo przeciwko wolności i używania groźby w celu wywierania wpływu na świadka, 37-latka 1 roku za oszustwa.

Informacjelokalne.pl