http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policyjny „NURD”, czyli 34 mandaty karne

Wyróżniony Policyjny „NURD”, czyli 34 mandaty karne

Gnieźnieńska drogówka podsumowała kolejne działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 34 mandaty karne. Działania prowadzone były w piątek, w godzinach od 6.00 do 22.00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia.

- W piątek, 6 kwietnia od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Mundurowi nałożyli 34 mandaty karne, w tym 28 na pieszych. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych lub nie dostosowując się do sygnalizacji świetlnej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.