http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Drogówka w akcji: 129 kontroli, 83 mandaty, 10 pouczeń

Wyróżniony Drogówka w akcji: 129 kontroli, 83 mandaty, 10 pouczeń

Gnieźnieńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy drogówki z Poznania i Wrześni prowadzili na terenie powiatu gnieźnieńskiego ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa.


 - Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspomagani przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Wrześni pełnili służbę na terenie całego powiatu gnieźnieńskiego w szczególności na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzone działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących w celu ujawniania i eliminowania tych osób, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Funkcjonariusze podczas czwartkowej akcji skontrolowali 129 pojazdów, w tym 13 busów i 2 motocykle. Nałożyli 83 mandaty karne (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości i nieużywanie pasów bezpieczeństwa) oraz zastosowali 10 pouczeń za wykroczenia w ruchu drogowym . Zatrzymano także 9 dowodów rejestracyjnych i 1 prawo jazdy.

Zaplanowane i przeprowadzone działania podyktowane zostały między innymi zagrożeniami wskazanymi przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.