http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policyjne łowy na pijanych kierowców! Rekordzista miał 3 promile!

Wyróżniony Policyjne łowy na pijanych kierowców! Rekordzista miał 3 promile!

Pięciu nietrzeźwych kierowców na podwójnym gazie zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas minionego weekendu. Rekordzista miał 3 promile alkoholu. Dodatkowo stróże prawa zatrzymali kierowcę motoroweru posiadającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszystkich pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie zatrzymali policjanci drogówki lub Komisariatu Policji w Kłecku.


- Jako pierwszy, w piątek, wpadł 55-letni mieszkaniec gminy Kłecko, który swoim volkswagenem kierował w miejscowości Wilkowyja. Jak się okazało podczas kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kłecku był kompletnie pijany - miał 2,6 promila alkoholu w organizmie - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Jako drugiego, w sobotę również zatrzymali policjanci z Kłecka. 44-latek jechał osobowym renault megane i miał problemy z utrzymaniem prostej linii jazdy. Powód? 3 promile alkoholu w organizmie.

Trzeci, 27-letni mieszkaniec Pobiedzisk w niedzielę w miejscowości Wierzyce kierował motorowerem marki Baron mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez policjantów wydziału ruchu drogowego. Dodatkowo okazało się, że mężczyzn posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Czwarty, 54-letni mieszkaniec Pobiedzisk kierujący citroenem, niecałe dwie godziny później również został zatrzymany w miejscowości Wierzyce. Przeprowadzone przez policjantów drogówki badanie wykazało w jego organizmie 1,3 promila.

Piąty, 35-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo kierując oplem astrą, w godzinach wieczornych został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Michalcza. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Kłecka badanie wykazało 1,7 promila alkoholu.

- Dodatkowo policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego podczas weekendu na ul. Franciszkańskiej w Gnieźnie zatrzymali 48-letniego mieszkańca Gniezna, który kierował motorowerem pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodaje rzecznik.

1 komentarz

  • Joanna
    Joanna poniedziałek, 23, kwiecień 2018 19:32 Link do komentarza Raportuj

    Pijani zabrane prawo jazdy dożywotnio i 50.000zł grzywnę to może by się czegoś nauczyli bo jest ich coraz więcej i przez nich giną niewinni ludzie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.