http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nie daj się okraść metodą na „klamkę”! Zamykaj drzwi na klucz!

Wyróżniony Nie daj się okraść metodą na „klamkę”! Zamykaj drzwi na klucz!

Policjanci ostrzegają, by nie ułatwiać złodziejom pracy. Pozbądźmy się nawyków, takich jak trzymanie klucza pod wycieraczką, na parapecie czy pod doniczką z kwiatami. By nie paść łupem złodziei na tzw. klamkę” - tak jak wczoraj rodzina z Gniezna -  zamykajmy drzwi na klucz!


Gnieźnieńscy policjanci ostrzegają pozbądźmy się nawyków, takich jak trzymanie klucza pod wycieraczką, na parapecie czy pod doniczką z kwiatami. Nawet gdy z domu wychodzimy na krótko, do budynków gospodarczych, sąsiada czy sklepu, zamykajmy drzwi, a klucz bierzmy z sobą. Złodziej potrzebuje tylko chwili, w której my możemy stracić cenne rzeczy, i zawsze znajdzie miejsce, gdzie trzymamy pieniądze czy biżuterię.

- Jak wynika z obserwacji funkcjonariuszy, do kradzieży często dochodzi z naszej beztroski i ufności. Takie niemiłe zdarzenie spotkało wczoraj (wtorek) jedną z rodzin w Gnieźnie. Pod nieobecność domowników do otwartego mieszkania weszła nieznana kobieta i ukradła pozostawione tam pieniądze w kwocie 200 euro, czyli ponad 800 złotych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kradzieże na tzw. „klamkę” zdarzają się na terenie powiatu co jakiś czas. Dlatego lepiej być przezornym. Nie myślmy kategoriami, że jak nas nie okradziono przez 20 lat, to nas to nadal będzie omijać

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.