http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Na wnuczka”, „policjanta” i „urzędnika”. Oszuści chcieli wyłudzić pieniądze!

Wyróżniony „Na wnuczka”, „policjanta” i „urzędnika”. Oszuści chcieli wyłudzić pieniądze!

Uwaga na oszustów „na wnuczka”, „na policjanta”, „urzędnika”. Dzisiaj gnieźnieńscy policjanci już otrzymali dwie informacje od seniorów od których chcieli wyłudzić pieniądze. Mundurowi apelują zwłaszcza do osób starszych oraz ich rodzin o czujność.


- Dzisiaj oficer dyżurny gnieźnieńskiej policji odebrał dwa telefony od seniorek do których zadzwonił mężczyzna podający się za Arkadiusza Kaczmarka – funkcjonariusza centralnego biura policji w Poznaniu. Oszust dzwoniąc mówił, że pieniądze w banku są zagrożone. Ostrzegał o włamaniu na konto bankowe. Na szczęście kobiety nie wypłacały żadnych oszczędności. W porę zorientowały się, że mogą paść ofiarą oszusta i o wszystkim poinformowały policjantów - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów proszą o pomoc. Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.