http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jechali na podwójnym gazie

Wyróżniony Jechali na podwójnym gazie

Mimo poważnych sankcji wciąż nie brakuje kierowców, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend gnieźnieńscy policjanci zatrzymali trzech takich kierowców i 9 rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców został ujęty przez 2 mieszkańców powiatu bydgoskiego i przekazany policjantom.


- W piątek około godz. 17.30 w Kiszkowie policjanci z Kłecka zatrzymali 40-letniego kierowcę powiatu wągrowieckiego kierującego fiatem stilo. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 0,22 promila alkoholu. Stracił już prawo jazdy i niebawem stanie przed sądem - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

To samo czeka 47-latka z Witkowa kierującego renault megane, który w niedzielę około godz. 13.00 został ujęty przez dwóch mieszkańców powiatu bydgoskiego na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. W pewnym momencie auto z dużą prędkością wjechało na parking, po czym siedzący za kierownicą kierowca energicznie zaparkował. Świadkowie podejrzewali, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu i nie pomylili się. O swoich przypuszczeniach powiadomili policję. W międzyczasie zabrali mu kluczyki od auta w celu uniemożliwienia kontynuowania jazdy. Przeprowadzone przez policjantów Referatu Patrolowo – Interwencyjnego badanie wykazało w organizmie mężczyzny 0,72 promila alkoholu.

- Z kolei, również w niedzielę, około godz. 16.00 w Wiekowie w gminie Witkowo policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 56-latka z powiatu przeworskiego, który kierował renault laguna mając w organizmie 1,97 promila alkoholu - dodaje rzecznik.

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali również 9 rowerzystów, którzy wcześniej spożywali alkohol.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.